SYSTEMY RYNNOWE

Poprawne i starannie przeprowadzone odwodnienie dachu niejednokrotne decyduje o trwałości i ogólnej kondycji całego budynku. Oprócz szczelnego pokrycia dachowego czy właściwie zamocowanych obróbek blacharskich, istotną rzeczą jest odpowiednio dobrany i zainstalowany system rynnowy. System rynnowy jest niezbędnym dopełnieniem każdego pokrycia dachowego.

    Rynny PVC:

Do produkcji rynien i rur PVC stosuje się polichlorek winylu nieplastyfikowany (twardy), będący produktem polimeryzacji chlorku winylu. Takie tworzywo odznacza się dużą wytrzymałoscią mechaniczną, jest niepalne, odporne na korozcję, odporne na większosć substancji agresywnych rozpuszczalnych w wodzie deszczowej. dzieki odpowiednim dodatkom rynna pvcodporna jest na działanie promieni ultrafioletowych, co zapewnia długotrwały kolor i połysk.

    Rynny stalowe powlekane:

Rynny metalowe wykonane są z najwyższej jakości stali powlekanej. Wysoką trwałość blach zapewnia dodatkowe zastosowanie czterech warstw ochronnych, które zabezpieczają rynny przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych., przede wszystkim na promieniowanie UV, które oddziałuje na kolor. Grubość rdzenia stalowego wynosi 0,6 mm. Jest on dwustronnie cynkowany, pasywowany i pokryty ochronną i estetyczną powłoką organiczną. Dodatkowym atutem systemów metalowych jest długość gwarancji, która wynosi nawet do 35 lat.

   Rynny Luxocynk:

System rynnowy Galeco LUXOCYNK to rynny ocynkowane oparte na solidnych rozwiązaniach systemu rynnowego Galeco STAL. LUXOCYNK wyprodukowany jest z najwyższej jakości stali ocynkowanej powleczonej organiczną warstwą zabezpieczającą oraz chromem tworzącym stałą, solidną i zwartą powłokę, chroniącą stal przed korozją. Rynny wykonane z LUXOCYNKU można łączyć za pomocą łączników, lub alternatywnie za pomocą lutowania. Stylowy, jednolity kolor Galeco LUXOCYNK, bez tzw. "kwiatów" charakterystycznych dla standardowych blach ocynkowanych, stanowi eleganckie wykończenie każdego budynku. Rynny Galeco LUXOCYNK to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie na rynku biorąc pod uwagę relację ceny do jakości. System ten zapewnia wysoką estetykę na długie lata, dlatego Galeco obejmuje swój produkt 10-letnią gwarancją.

 

   Rynny tytan-cynk:

Blacha tytan cynk to stop cynku, tytanu i miedzi. Największą zaletą jest kombinacja doskonałych właściwości mechanicznych oraz wysoka odporność na warunki atmosferyczne. Produkowany jest z blachy naturalnej o grubości 0,7 mm, o zawartości cynku na poziomie 99,995%. Cynk w sposób naturalny pokrywa się z czasem warstwą ochronną, tzw. patyną, która silnie chroni powierzchnię przed warunkami pogodowymi. Tytan cynk to materiał, którego trwałość jest większa od większości materiałów stosowanych w budownictwie i sięga nawet 90 lat.

   Rynny ocynkowane:

Stal ocynkowana jest to stal zabezpieczona przed korozją poprzez nałożenie warstwy cynku. Powłoka cynkowa chroni stal przez wiele lat i nie wymaga konserwacji. Ponadto można przedłużyć jej trwałość oraz nadać wyrobom pożądane walory estetyczne przez pokrycie ocynkowanej powierzchni dodatkową powłoką lakierniczą lub malarską. Antykorozyjne właściwości powłok cynkowych polegają na tym, że cynk może tworzyć niezwykle odporne i bardzo trudno rozpuszczalne powłoki kryjące. Tworzą się one podczas kontaktu z powietrzem i wodą, składają się głównie z zasadowego węglanu cynku i to one są odpowiedzialne za właściwą ochronę przed korozją. Wprawdzie z biegiem lat są one w niewielkich ilościach znoszone przez wiatr i wpływy atmosferyczne, jednak z uwagi na znajdujący się pod nimi cynk, powstają na nowo.

   KWADRATOWY ŚWIAT

To koncepcja, idea zawierająca w sobie rozwiązania odprowadzania wody deszczowej za pomocą „kwadratowych” kształtów i kąta prostego. KWADRATOWY ŚWIAT to właśnie wyjście naprzeciw aktualnym trendom w budownictwie, a także potrzebom coraz bardziej wymagających inwestorów. W ofercie posiadamy:

Galeco BEZOKAPOWY - innowacyjny system rynnowy, dedykowany do montażu w ociepleniu budynków, które nie posiadają tradycyjnego okapu. Całość sprawia, że system idealnie wrysowuje się w linię każdego obiektu czyniąc go nowoczesnym i estetycznym. Dzięki systemowemu rozwiązaniu estetycznego chowania rynny i rury spustowej w bryle budynku, teraz nawet najbardziej nowatorskie projekty domów można realizować bez konieczności tradycyjnego montażu rur na zewnątrz elewacji.

 

Galeco STAL2 to system rynnowy oparty na kwadratowym profilu rynny i rury spustowej. Nowa rynna kwadratowa Galeco daje możliwość uzyskania nowoczesnego i estetycznego wyglądu domu z okapem. Jest to możliwe dzięki maskownicy podsufitkowej, zatrzaskiwanej na haki doczołowe, która zasłania przednią część rynny, dając tym samy efekt gładkiego wykończenia okapu.

 

Galeco PVC2 to kolejny krok w przyszłość i nowatorskie podejście do systemu rynnowego poprzez zastosowanie wyselekcjonowanego surowca pvc do wykreowania kwadratowego profilu rynny. Elegancki i nowoczesny kształt sprawia, że nowa kwadratowa rynna idealnie wpasowuje się w najnowsze trendy w budownictwie oraz w estetyczne potrzeby inwestorów.